Erdem

SEZER

Erdem SEZER, 5 Haziran 1981 Yılında Istanbul’da Dünyaya gelmiştir. 

5 yaşında yüzme sporuna İ.Y.İ.K. (İstanbul Yüzme ihtisas Kulübü)'nde başlamış, 1992 yılında ilk kez katıldığı Türkiye Yüzme Şampiyonasında, Türkiye Birincisi olmuştur. 

1993-2001 yılları arasında Türk Yüzme Milli Takımında yer almıştır. 

İlkokulu Şişli Terakki Vakfında, Liseyi ise İSTEK Vakfı, Atanur OĞUZ Lisesi'nde ve  Amerika’nın Florida Eyaletinde St. Petersburg Catholic High School’da okumuştur. 

1998 Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonasında 200 m. "kelebek" branşında final yüzmüştür. 1998 yılında COMEN Akdeniz Oyunlarında (Co-federation of Mediterranean Nations) 200 m Kelebek'te 2.12.75 ile 2. olup, kendisine ait olan Türkiye rekorunu kırmış ve Türk Milli Takımının tek madalyasını kazanmıştır. 2000 Yılında Türkiye Şampiyonası ardından kazandığı burs ile üniversite eğitimi için aynı yıl Amerika Birleşik Devletlerinin, Indiana eyaletine, ardından da Florida Eyaletinin Tampa şehrine gitmiş ve DeVry University ve Universtiy of Tampa’da aldığı eğitimler ile 2005 yılında mezun olmuştur. 

Mezuniyeti ardından önce Tampa Target mağaza müdür yardımcılığı, ardından Lennar Homes ve US Homes inşaat firmalarında önce tadilat ekip liderliği ardından mütahit yardımcılığı yapmıştır.  

2005 yılı sonunda Amerika’da TRUSA Investment firmasını kurmuş ve Emlak yatırımcılığı sektörüne girmiştir. 2005’den 2015 yılına kadar sadece Amerika’da hizmet veren TRUSA Investment 2015 yılı itibari ile Türkiyede’de hizmet vermeye başlamış, günümüze kadar Amerikadan Türkiyedeki yatırımcılara 2000 adetten fazla ev satımına aracılık etmiştir. 

Erdem SEZER 2009’da askerliği sırasında Türk Ordu Milli Takımına seçilip Kanada’da düzenlenen Dünya Yüzme Şampiuonasından Dünya 4.’sü olmuştur. (Türk Ordu Milli Takımının Dünya Yüzme Şampiyonlarında almış olduğu en iyi derece halen bu yarış ile kendisine aittir.)

Spor hayatında toplam 44 Türkiye Rekoru, 1 Florida Eyalet Rekoru ve 400’den fazla Türkiye 1.'liği sahibidir. 2013-2016 yıllarında Fahri olarak Türkiye Yüzme Milli Takımlar Menajerliği görevini yerine getirmiş, bu dönem içerisinde Olimpiyat tarihinin en başarılı sporcusu olan Dünya Yüzme efsanesi Amerikalı Michael PHELPS ve antrenörü Bob BOWMAN ile görüşerek Türk Milli Takımına direktörlük hizmeti verilmesi döneminin koordinatörlüğünü de üstlenmiştir.

Erdem Sezer, 2012 yılında Şenay Çapan SEZER ile evlenmiş olup Yağmur SEZER ve Mia Ece SEZER isimli iki kız çocuğu babasıdır. 

 
GALERİ